Dronfest 2018

1. a 2. června ožila západočeská metropole třetím ročníkem unikátního festivalu bezpilotního létání Dronfest. Nevšední show, která je zařazena mezi největší akce svého druhu na světě, si nenechalo ujít přes 8 tisíc lidí z tuzemska i zahraničí!

Na návštěvníky čekaly komentované letecké ukázky, veletrh dronů, přednášky na nejrůznější témata a velkým lákadlem byly také závody v FPV létání. Ty se odehrály v jediné městské FPV areně v ČR a díky velkoplošným obrazovkám, jež snímaly záznam přímo z pilotových brýlí, si diváci užili opravdu autentickou podívanou!

Dronfest byl také příležitostí k setkání se známými osobnostmi. Tisíce kilometrů neváhala dorazit například Gail Orenstein – světově proslulá novinářka, jež monitoruje dronem dění v zemích zasažených válečným konfliktem, plný přednáškový sál si užíval vystoupení fotografa Petra Jana Juračky a část prostoru v industriálním areálu DEPO2015 se dokonce proměnila v dějiště filmové scény v režii s Antonínem Procházkou mladším. Určitě stojí za zmínku také fakt, že v jednom z veletržních stánků odpovídal na dotazy návštěvníků Emmanuel Prévinaire, dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace – letecké záběry filmů jako Harry Potter nebo James Bond. Obdivovatele závodních dronů zase určitě potěšilo setkání s nejlepším tuzemským závodním pilotem, profesionálem světového formátu Janem Mittnerem. 

Součástí DronFestu 2018 byla nově i konference pro odbornou veřejnost – zde byla prezentována témata jako letecká inspekce mostů, střech, vnitřních prostor, detekce zatékání, letecká termografie, využití dronů v zemědělství, identifikace, zaměřování a rušení dronů, kamery pro leteckou fotogrammetrii a další. Prezentace z tohoto bloku jsou ke stažení zde:


AgentFly – Automatizace procesu inspekce infrastruktur

JamCopters – Fotogrammetrie – aplikace dronů a letecká data v online prostředí

ROHDEaSCHWARZ -Detekce_lokalizace a rušení nežádoucích dronů

SITMP – Letecká inspekce mostních konstrukcí

SITMP – Letecká inspekce vnitřních prostor_střešních konstrukcí

TELINK – DJI novinky 2018

Workswell – Letecká termografie – nástroj technické diagnostiky, dohledu, záchrany osob

SURVIA – Přesné zemědělství – využití dronů, senzorů, aplikací v zemědělství

Vertical Images – Letecká inspekce, detekce zatékání na plochých střechách

TOPGEOSYS – Kamery pro leteckou fotogrammetrii


Co říct závěrem?

Moc děkujeme všem, kteří se na této jedinečné show podílejí a samozřejmě také tisícům lidí, kteří si na Dronfest našli cestu. Máme velkou radost z pozitivních ohlasů a už teď pro vás začínáme chystat ročník 2019 – těšíme se opět na viděnou!

 

Kontaktní osoba:

Tomáš Cholinský
mail: cholinsky@plzen.eu
tel.:702118695